Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts je skola gde mladi carobnjaci i vestice uce magiju


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ucionica za I razred

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Ucionica za I razred Empty Ucionica za I razred Uto Dec 28, 2010 4:47 pm

Harry Potter

Harry Potter
Profesor Odbrane od Mracnih Vestina

Dobar dan deco,ja sam vash profesor letenja i naucicu vas sve o tome.Nekada sam bio tragac u Griffindorskom kvidic timu i skoro uvek smo pobedili!A sada da pocnemo!


UVOD U LETENJE


Letenje je ucenje koriscenja zacaranih metli. Prvo sta treba da naucite jeste da podignete metlu. To cete uraditi tako sto cete stati ispred nje i pozvacete je ovako:

Gore !!!

Ako vam se ne odazove tj. ako se ne podigne znaci da ste se uplasili. Oni koji se plase metle i letenja moraju da nauce kako se kontrolise taj strah. Ako vam ne uspe iz prvog pokusaja ne nervirajte se.

Kvidic je najpopularnija carobnjacka igra. Igra se sirom sveta i u carobnjackim skolama. Igraju 3 gonica, 2 jurisnika, 1 cuvar i tragac. Gonici moraju proci pored cuvara i ubaciti Kvafl (koznu loptu) kroz obruc i tako doneti 10 poena svom timu. Jurisnici koriste bladzerke (zacarane lopte koje pokusavaju da igrace zbace sa metle). Tragac pokusava da uhvati zlatnu skrivalicu (mala, brza lopta). Kada tragac uhvati skrivalicu osvaja 150 poena za svoj tim. Tada se igra zavrsava i tim sa najvise poena pobedjuje.

Domaci meni shaljite na PM,a za domaci je:
1.Shta je letenje?
2.Kako kazete kad hocete da podignete metlu(bez ruku xDDD)?
3.Zashto nekad metla nece da se odazove ?
4.Shta je kvidic?
5.Na cemu se igra i ko sve u timu igra?
6.Shta tragac radi?
7.shta jurisnici rade?
8.Shta gonici rade???

Rok vam je 7 dana(tj do 04.01.2011.).SRECNO!!!

http://hogwarts.finddiscussion.com

2Ucionica za I razred Empty Re: Ucionica za I razred Čet Dec 30, 2010 3:37 pm

Harry Potter

Harry Potter
Profesor Odbrane od Mracnih Vestina

Dobrodosli ponovo prvaci prelazimo na sledecu lekciju!!!



Istorija kvidica...

Sportovi na metlama su se poceli razvijati cim su metle dosegle stupanj razvoja na kojem su letaci mogli skretati te menjati brzinu i visinu. Rane carobnjacke slike daju uvid u rane sportove na metlama.
Poznata godisnja trka na metlama u Svedskoj počela se odrzavati u 10. veku.
Takmičari se trkaju od Kopparberga do Arjeploga (udaljenost izmedju ta dva mesta je 480 kilometara). Slavna slika Günther der Gewalttätige ist der Gewinner ("Pobednik je Günther Nasilni") pokazuje staru nemacku igru Stitchstock. Na vrhu stupa visokog sest metara postavljao se napuhani zmajski mjehur. Jedan je igrac bio zaduzen za cuvanje mehura,
dok su drugi igraci trebali probusiti mehur posebno naostrenim vrhovima metli. Cuvar je branio mehur carobnim stapicem. Igra je zavrsavala kad bi neko probusio mehur, kad bi cuvar mehura urekao sve ostale igrace ili kad bi sam cuvar odustao od iscrpljenosti.
Ostale stare igre na metlama bile su: aingingein, shuntbumps (metlolom) i swivenhodge (preskakavac).

Kvidic se takodje poceo razvijati od jednostavne igre na metlama s igracima koji su si medjusobno dodavali loptu od koze, kvafl, koju su pokusavali
ubaciti u golove na suprotnim stranama terena. Uskoro su u igru dodati i pretece bladzerki. Uvodjenje zlatne skrivalice u igru dogodilo se pod uticajem drugog "sporta", lova na skrivalice, male i brze magicne ptice. 1269. je predsednik veca carobnjaka, Barberous
Bragge, na jednoj kvidickoj utakmici pustio skrivalicu i ponudio 150 galeona (današnja protuvrednost bila bi milion galeona) igracu koji je ulovi. Kasnije je u cast tog dogadjaja ekipa koja bi uhvatila skrivalicu dobijala dodatnih 150 bodova. Vremenom su skrivalice postale ugrozena vrsta pa je Bowman Wright izumeo zlatnu skrivalicu koja je zamenila
ostale skrivalice. Taj je dogadjaj obelezio rodjenje danasnjeg kvidica
koji se poceo razvijati trista godina pre toga u mocvari Queerditch.


Pravila kvidica postavilo je odeljenje za magijske igre i sportove 1750. godine.

(1) Ne postoji ogranicenje visine do koje igrac moze leteti, medjutim igraci ne smeju preci granicu terena. Ukoliko to neko od igraca uradi, onda mora predati kvafl suparnickom timu.

(2) Kapiten tima ima pravo na time-out poziv. Ovo je jedina situacija kada je dozvoljeno da igraci dotaknu tlo. Time-out moze biti produzen i do dva sata, ukoliko igra traje vise od 12 sati. Ako se tim ne vrati na teren posle 2 sata, bice disfalifikovan.

(3) Sudija moze proglasiti penal. Tada gonic pokusava da osvoji poene za svoj tim. Svi igraci osim cuvara moraju stajati sa strane za vreme izvodjenja penala.

(4) Kvafl se moze oduzimati, ali ne sme se skakati i spodati drugog igraca.

(5) Ukoliko dodje do povrede, zamene nisu dozvoljene. Tim ce morati da nastavi sa pozicijom i igracem manje.

(6) Na teren mozete uneti magicne stapove, ali njih je strogo zabranjeno upotrebiti protiv igraca, metli, sudije, lopti ili bilo koga na terenu.

(7) Igra se zavrsava samo kada zlatna skrivalica bude uhvacena ili uz pristanak kapitena oba tima da se igra zavrsi.



Za domaci mi sazmite malo lekciju i ova prvaila malo sazmite i sve to mi poshaljite na PM za najvishe 7 dana!!Vidimo se!!! Very Happy

http://hogwarts.finddiscussion.com

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu