Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts je skola gde mladi carobnjaci i vestice uce magiju


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ucionica za I razred

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Ucionica za I razred Empty Ucionica za I razred Pet Dec 03, 2010 1:18 pm

Harry Potter

Harry Potter
Profesor Odbrane od Mracnih Vestina

Ovde cu predavati prvacima!!

http://hogwarts.finddiscussion.com

2Ucionica za I razred Empty Re: Ucionica za I razred Uto Dec 28, 2010 8:15 pm

Minerva McGonagall

Minerva McGonagall
Profesor Preobrazavanja

ulazim u učionicu...svi pričaju.
odjednom zašutiše.napokon su me ugledali.
-dobar dan učenici! ja ču vam predavat istoriju magije. neki me poznaju sa preobražavanja.-rekoh.svi i dalje šute.
- danas čemo malo reći o Hogvortsu.- počela sam.kucnula sam po ploči i na njoj se pojavio naslov. Hogvorts
počela sam diktirat.:
Hogvorts je zasticen mnogim cinima. Kada bi se neki Normalac nasao u blizini Hogvortsa, video bi samo obicnu staru rusevinu. Osim toga, odmah bi se setio necega sto je navodno zaboravio, pa bi otisao odatle. Ne moze se prebacivati na hogvortsko zemljiste, kao ni sa njega. Takodje, svi elektricni aparati ne rade u blizini Hogvortsa, posto u vazduhu ima previse magije.

Na skolskom zemljistu se nalaze kvidicki teren, jezero, Zabranjena suma i najmanje tri staklene baste (koje su ujedno ucionice Herbologije).
Moto Hogvortsa je "Draco dormiens nunquam titillandus".

svi su zapisali.
-danas čete imati malu zadaću-rekla sam.-napišite mi kako se dolazi do Hogvartsa.(kojim peronom(gdje se nalazi),vlakom..),gdje se nalazi Hogvorts, i šta znači na latinskom "Draco dormiens nunquam titillandus".
- za to čete morati malo pronjuškati po biblioteci.svoje zadaće mi ostavite na oglasnoj ploči.- završila sam.

3Ucionica za I razred Empty Re: Ucionica za I razred Čet Dec 30, 2010 4:00 pm

Minerva McGonagall

Minerva McGonagall
Profesor Preobrazavanja

-"Dobar dan svima!"- ulazim kroz vrata i krečem prema stolu.-"lijepo ste zadaće uradili."
-"Danas čemo počet s osnivačim Hogvortsa i o njima čemo pričati naredna 2-3 sata a možda i više..."-počela sam!
-"Kao što ste svi, pretpostavljam čuli, Hogvorts su osnovala dva čarobnjaka i dve vještice.
Pa moje je pitanje danas kako se oni zovu?"-postavila sam pitanje,sjela i pričekala da netko odgovori.- "Danas nečete imati zadaće....želim jedino da mi odgovorite na dva pitanja...-kucnula sam po ploči-
a) kako se zovu osnivači Hogvortsa?
b) prije (otprilike) koliko je nastao Hogvorts?

-" pa izvolite imate cijeli sat...potražite i napišite!"-završila sam.




4Ucionica za I razred Empty Re: Ucionica za I razred Ned Jan 02, 2011 10:42 pm

Luna_Lovegood

Luna_Lovegood

Hogwarts je škola koja je nastala prije više od 1000 godina.
Osnovale su je 2 vještice i 2 čarobnjaka:
ROWENA RAWENCLAW-rođena je 22. sijećnja prije nekoliko 1000 godina.Njezin predmet je izgubljena dijadema koja je na kraju uništena jer je horkorus.
SALAZAR SLYTHERIN-rođen je 4. veljače prije nekoliko 1000 godina.Njegovi predmeti su medaljon i prsten koji su uništeni jer su horkorusi.
HELFA HUFFLEPUFF.rođena je prije više od 1000 godina.Njezin predmet je pehar koji je uništen jer je horkorus.
GODRIC GRYFFINDOR-rođen je prije više od 1000 godina.Njegovi predmeti su goblinski mač i šešir za razvrstavanje.

5Ucionica za I razred Empty Re: Ucionica za I razred Ned Jan 09, 2011 5:26 pm

Minerva McGonagall

Minerva McGonagall
Profesor Preobrazavanja

odlično gospođice Luna - 15 poena za huffelpuff

6Ucionica za I razred Empty Re: Ucionica za I razred Pon Jan 17, 2011 4:12 pm

Minerva McGonagall

Minerva McGonagall
Profesor Preobrazavanja

-"Dobar dan! danas učimo o Roweni Ravnclaw! Jednoj od osnivača Hogwartsa!" - rekla sam i kucnula po ploči na kojoj se pojavila lekcija!:

ROWENA RAVENCLAW

Rowena Ravenclaw bila je cistokrvna vestica rodena 22.januara pre nekoliko hiljada godina. Bila je veoma pametna i mudra,i zbog toga je postala jedna od najvecih vestica svoga doba.
Mudrost je i danas najvaznija predispozicija za upadanje u Ravenclawsku kucu,a simbol je orao,najverovatnije zbog priveska kojeg je Rowena nasledila od svog dede.
Njen predmet je Izgubljena dijadema,koja je unistena jer je bila horkruks,a boja Ravenclawa je plava i bronzana.


-" naučite to sljedeći sat imat ćete mali test! "- rekla sam i završila!

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu